Vaření a odpočinek?

Vaření a odpočinek?

V kuchyni strávíme asi nejvíce času u kuchyňské linky. Ta je stále v provozu. Vaříme, pečeme, obsluhujeme různé v ní zabudované pomocníky, které nám práci usnadňují. I když se u toho nenadřeme jako naše prababičky, máme toho někdy taky až nad hlavu. Co s tím? Je potřeba si pobyt zde co nejvíce zpříjemnit. Vytvořit si prostor, kde se dá také trochu relaxovat! Co nám s tím pomůže?
velká světlá obytná kuchyně
Hezké místo nad pracovní deskou
Práci u linky nám hodně zpříjemní, když se můžeme podívat nad pracovní plochu a vidět tam něco pěkného. Není čas vyměnit staré obkladačky, nalepit novou zajímavou tapetu? Někdy stačí málo a pracovní místo se úplně promění!

Vhodný nábytek
Každý má jiné prostorové a finanční možnosti. Ne všichni si můžeme dovolit kuchyň s „relaxační zónou“. Pokud je ta naše alespoň tak velká, že se nám do ní vejde alespoň malé pohovka, máme vyhráno. Již před mnoha lety lidé umisťovali do kuchyní různé gauče a otomany. A věděli proč. Když je při práci volná chvilka (než se něco dopeče, domyje a podobně), proč ji nevyužít k odpočinku? Dát si nohy nahoru, chvíli zavřít oči. Nebo si dát třeba i malý „šlofíček“. To může hodně pomoci načerpat další energii! Další možností je pomocí vhodného nábytku oddělit ve velkých (i menších) otevřených místnostech kuchyňský kout od obytného prostoru. Například vhodnou sedačkou nebo křesílky se stolkem. A hned máme vytvořen hezký prostor, kde si můžeme odpočinout, ale i snídat nebo svačit!
žena u kuchyňské linky
Na barvách taky hodně záleží
Barvy naše emoce ovlivňují mnohem více, než si často v dnešní uspěchané době stihneme uvědomit. Každý má jistě ty své oblíbené. Ale i takové, které „nemusí“, co mu zkrátka nesedí. Tomu přizpůsobíme i výběr barev výmalby, podlahy a nábytku. Pokud je naše kuchyně místností tmavší nebo hodně malou, pomůže ji samozřejmě nejlépe rozzářit bílá. To je barva, kterou v kuchyni nic nezkazíme a také se dá hezky kombinovat s jinými barvami. Pokud máme prostoru víc, můžeme na pestrosti přidat. V kuchyních vypadá krásně například hnědá, zelená v teplejších odstínech, červená nebo oranžová. Ta také podporuje nejlépe chuť k jídlu!