Počítačová síť

Počítačová síť

Pojem internet je známý, ale co opravdu znamená a co nám říkají encyklopedie o tom, co to vlastně je? Jedná se o počítačovou síť v rámci všech zemí světa, propojení je buď prostřednictvím kabelů nebo bez nich, tzv. bezdrátové. Umožňuje spojení s kterýmkoliv jiným strojem, který je připojen, je to vlastně sdružení počítačů plných dat a díky sítím je možné jejich vzájemné propojení. Je to neuvěřitelně velká zásobárna informací a zpráv, které jsou každému k dispozici.
klávesnice a mobil
Služby, které známe v jejich současné podobě, mají na svědomí servery a my, jako koncoví uživatelé, je pak hojně využíváme jako zdroj důležitých informací. Internet poskytuje zprávy všeho druhu a ze všech oblastí, které vás jen napadnou, jsou zde k dispozici individuální stránky, obrázky, články.
Život není žádná nuda ani stereotyp a tak se máme možnost setkávat nejen osobně, ale i prostřednictvím médií s různými atraktivními zprávami či kuriozitami, nejinak tomu není ani v oblasti internetu. Ten sám o sobě je jistě plný zajímavostí. A to nejen tím, že se nestále rozvíjí, ale také že je zde možné alespoň virtuálně splnit si či prožít naprosto cokoliv.
Příkladem může být muž středního věku, který se rozhodl prostřednictvím netu nabídnout k prodeji svůj vlastní život. Prostě lidé jsou různí a budete možná překvapeni největší nabídkou, která činila jeden australský dolar. Možná u této částky ale nezůstane, kdo ví.
digitální marketing
S životem je spjata i smrt, přímé přenosy z poslední cesty nabízí prostřednictvím internetu americká firma zabývající se organizováním pohřbů. Nebožtíka by jistě potěšila hojná účast a elektronické kondolence.
Žárlivost sebou nepřináší nic příjemného, a tak se jeden žárlivý manžel, který načapal svou drahou polovičku při nevěře, i když jen virtuální, rozhodl učinit rázný krok, vzal do ruky zbraň a namířil ji na počítač, kde si právě jeho manželka psala se svým milencem. Újmu utrpěl pouze onen dotyčný muž, který byl po tomto zákroku trestně stíhán.