Jak zpomalit šedivění vlasů?

Jak zpomalit šedivění vlasů?

.

Možná si první šedivé vlasy vytrháváte, abyste se necítili staře. Postupem času však šedin přibývá. Za to může nejen přibývající věk, ale také snížená produkce pigmentu a melaninu. Šedivění vlasů jde oddálit, nebo alespoň zpomalit. Jak tedy můžete svým vlasům pomoci?
šedivé vlasy
Každý vlas má svou pigmentovou buňku, která už od dětství vytváří přirozenou barvu vlasů každého z nás. Barva vlasů je tedy závislá na obsahu pigmentu – melaninu v buňkách. Černovlásky mají rozhodně více pigmentu než blondýnky.

Postupem času buňky odumírají a melaninu ubývá. Vlasy začínají ztrácet svou barvu a objevují se první šediny. Kdy přesně se objeví se nedá určit, u každého z nás je to různé. Některé třicátnice již mají bílé skráně, jiné padesátnice zase jen sem tam šedivý vlas.

Faktory, které mohou způsobit šedivění vlasů:
1.       Geny
2.       Nedostatek živých látek
3.       Infekční nemoc
4.       Extrémní nervová a emocionální zátěž, starosti, stres
5.       Podvýživa
6.       Kouření
stříhání vlasů
Čím můžete zpomalit šedivění vlasů:
1.       Konzumovat müsli, čímžzajistíte dostatečný přísun zinku.
2.       Zajistěte přísun potřebných potravin, které zpomalují šedivění, jako jsou játra, vločky, mléko, květák, paprika.
3.       Vitamín B pomáhá zachovávat přirozenou barvu vlasů. Proto jezte také ryby, celozrnné pečivo, ořechy.
4.       Masírujte si pokožku hlavy. To napomáhá prokrvení a stimuluje se tak látková přeměna pigmentu.

.

Některým ženám šedivé vlasy sluší. Pokud však máte šedivých vlasů víc, než se vám líbí, raději navštivte kadeřníka, který vám nejen pomůže vybrat vhodnou barvu, ale také dodá šetrně a profesionálně vašim vlasům barvu, která vás omladí. Může se však také stát, že vám chybí čas nebo peníze. Přesto můžete vypadat skvěle, a to v případě, že se nabarvíte sama doma.
hezká brunetka
Pravidla pro domácí barvení:
1.       Důležitý je výběr barvy. Doporučuje se vybírat o stupeň světlejší odstín, protože barva je většinou agresivnější a ve výsledku vyjde o něco tmavší, než jste chtěli.
2.       Na překrytí šedin je nejvhodnější dlouhotrvající barva.
3.       Držte se návodu na obalu.

Jak zpomalit šedivění vlasů?
4.8 (96%)5
.

Comments are closed.