Jak si půjčit?

Jak si půjčit?

Pokud se někdy dostanete do situace, kterou je potřeba řešit půjčkou je dobré si správně vybírat a zjistit si všechny potřebné informace. Je mnoho finančních institucích, které tuto službu nabízejí. Je proto důležité vybírat tak, aby podmínky splácení pro Vás byly co nejpříznivější a nedovedli Vás do nepříjemností. Na internetu existuje mnoho diskuzních webů a recenzí kde se zákazníci svěřují ze svými zkušenostmi. Ty Vám mohou pomoci si o dané firmě nebo bance udělat obrázek. Pokud zvolíte půjčku od banky, většinou je svázána s účtem. Je proto lepší žádat přímo u banky kde máte už účet veden.
kalkulačka na výpočet
Je to hlavně z důvodu že o Vás mají už nějakou historii a proto pro Vás poté tyto půjčky vycházejí mnohem lépe. Pokud zvolíte půjčku u nebankovní instituce, může Vás překvapit velmi vysoké sankce za různé opomenutí. Nedílnou součásti půjčky je úrok. Ten se vyjadřuje pomocí úrokové míry neboli sazby. Sazba je vyjádřená v procentech. Je to částka, o kterou bude půjčka navýšená za určené časové období. Jak bankovní tak i nebankovní půjčky mají své pro i proti a my si je blíže přiblížíme.
 

Druhy půjček a její klady a zápory

 
Půjčky se dělí podle formy a splacení. Nejčastější a nejoblíbenější půjčky jsou finanční. Jedná se o reálné vypůjčení peněžního obnosu v bezhotovostní podobě. Jsou to kontokorenty, Investiční půjčky, Hypoteční půjčky nebo Spotřební půjčky. Můžete si sjednat pojištění schopnosti splácet, odložení půjčky z důvodu ztráty zaměstnání nebo nemoci. Mezi další častý druh půjček jsou závazkové. Zde ručí za klienta banka. Jedná se například o leasing. Internet, denní tisk, ale i různé letáčky na nás chrlí nabídku nebankovních půjček. Jedná se o takzvané rychlé půjčky. Většinou půjčku získáte bez doložení příjmů, velmi rychle bez zbytečného papírování. Nevýhodou těchto výhodných půjček je, že Vám zde většinou chybí pojištění schopnosti splácet. Při nemoci kdy se Vám sníží příjmy Vám mohou začít krušné časy končící dluhy a exekucí.
 peníze v kufru

Problémy s placením půjčky

 
Dle výzkumu skoro každý pátý občan, který má půjčku má také problém s jejím splacením a půjčka mu začne velmi rychle přerůstat přes hlavu. Dá se tato situace řešit? Na tuto situaci myslete už při sjednávání půjčky. Nejen se informujte o výši měsíční splátky, úrok, ale také údaje o pojištění schopnosti splácet nebo možnosti odložení splátek. Když už nastane tato nepříjemná situace, buďte aktivní a nedělejte mrtvého brouka. To si pouze přivodíte ještě větší problémy.  Neřešte půjčku půjčkou. Pouze se dostanete do začarovaného kruhu, z kterého se bude těžké dostat ven. Konsolidace půjček se vyplatí skoro vždy. Díky konsolidaci spojíte dohromady více Vaších závazků v jeden. Budete mít větší přehled a také se Vám rapidně sníží měsíční splátka.