Jak ochránit ruce a nehty v zimních mrazech?

Jak ochránit ruce a nehty v zimních mrazech?


Pokožka v zimě podléhá velkým teplotním výkyvům. Střídá se silný mráz, suchý, ledový vítr, poté přijde obleva. A to jsou faktory ovlivňující stav naší pokožky rukou a zejména pokud nedodržujeme určitá pravidla péče o naše ruce, mohou nastat tyto nepříjemné potíže:

léčba


·         Vysušená, zarudlá, nepříjemně hrubá kůže

·         Bolestivé praskliny na rukou

·         Svědivost rukou

·         Křehké, třepící se nehty


Těmto potížím se dá zcela jistě přecházet preventivními opatřeními a my si nyní řekneme jak, proč je důležité o ruce v zimě pečovat https://www.zijesjenjednou.cz/jak-ochranit-ruce-a-nehty-v-zimnich-mrazech/ a zachovat si tak krásné ruce.


Správná péče o pokožku rukou v zimě


Správná péče o ruce by samozřejmě měla probíhat po celý rok, v zimě by měla být pouze důkladnější. První a velice zásadní věc, na kterou byste měli myslet je pitný režim. V zimních měsících se u většiny lidí pocit žízně velice utlumí, pokud to porovnáme s měsíci letními. Měli bychom pamatovat na to, že pružnost a vzhled naší pokožky do jisté míry závisí na míře zavodnění. Pokud pijeme málo, kůže může působit unaveně, suše a na dotek hrubě. Další věcí je, že byste měli nosit rukavice v zimě, ať už jdete na sebemenší procházku, v nevytopeném autě, atd.

rukavice


Tady jsou rady jak udržet své ruce v „kondici“


·         Alespoň 5x denně ruce hydratujte krémem s obsahem Glycerinu, přírodních olejů.

·         Vyhněte se dlouhému máčení ve vodě se saponáty a agresivními látkami (desinfekce…), pokud je to nezbytné, použijte gumové rukavice.

·         Dbejte na pitný režim, proto vypijte denně alespoň 2 litry tekutin.

·         V zimě se vyvarujte přílišnému používání mýdel (mýdla odstraňují přirozenou mastnost kůže a tím ji vysušují).

·         Při nadměrném odmaštění kůže je možno v kosmetických salonech využít služeb parafínových zábalů, které zjemní kůži, odstraní odumřelé buňky, vyživí pokožku, prokrví a zvlhčí ji a odstraní popraskanou kůži.


Pokud dodržíte těchto pár rad, uvidíte, že Vaše ruce a nehty se Vám bohatě za tu péči odvděčí. Říká se, že ruce jsou vizitkou člověka. Při správné péči budou tou vizitkou nejlepší.

Jak ochránit ruce a nehty v zimních mrazech?
3.7 (74.29%)7